Ipak uspjeh

Finale Kupa Hrvatske u šahu za 2015.

Solidan rezultat ostvarila je ekipa Šahovskog kluba “Dubrovnik” u ovogodišnjem finalu Kupa Hrvatske koje je nedavno odigrano u hotelima “Solaris” u Šibeniku. U konkurenciji 27 ponajboljih hrvatskih šahovskih ekipa prikupili su 6 meč bodova, odnosno 11 pojedinačnih i u krajnjem poretku zauzeli 15. mjesto. Ostvareni rezultat može se smatrati uspjehom, jer je dubrovačka ekipa po prosječnom startnom rejtingu, odnosno očekivanom plasmanu bila na 17. mjestu.
Ovaj put najuspješniji je bio majstorski kandidat Ivo Ivanković osvojivši 4.5 boda na trećoj ploči od šest mogućih.
Na prvoj ploči međunarodni majstor Ivan Galić osvojio je 2 boda, FIDE majstor Ivan Bender na drugoj 2.5 boda, dok na četvrtoj ploći prvokategornik Tomislav Musić 2 boda. Igralo se na četiri ploče u šest kola po švicarskom sustavu.