NATJECANJE U OSNOVNOJ ŠKOLI U ORAŠCU

U petak, 17. lipnja 2022. su na proslavi Dana škole u Orašcu podijeljene diplome za pobjednike školskog natjecanja u šahu. U svibnju ove godine održano je natjecanje u šahu za učenike od 5. do 8. razreda matične škole Antuna Masle u Orašcu. Sudjelovalo je 7 djevojčica i 13 dječaka. Prvo mjesto osvojio je učenik 5. a razreda Đivo Valjalo, 2. mjesto osvojio je Petar Buholov također učenik 5.a razreda, 3. mjesto osvojio je učenik 5.b razreda Ivano Šarić. Budući da su se učenici od 6. do 8. razreda kasnije uključili za njih je bio napravljen poseban ždrijeb. U ovoj je kategoriji najbolji igrač i osvajač prvog mjesta bio Božo Gera, učenik 7.b razreda. Svi ostali sudionici dobili su diplomu za sudjelovanje na natjecanju. Ovom prilikom želim, u ime naše škole, zahvaliti Šahovskom klubu Dubrovnik koji nam je posudio 3 šahovske garniture koje su nam uvelike pomogle u realizaciji natjecanja. Za iduću školsku godinu javilo se još novih učenika, a posebno su zainteresirani i učenici nižih razreda koje, zbog nedovoljnog broja šahovskih garnitura nismo bili u mogućnosti uključiti u natjecanje.